Jak parní kuře bez parníku

Vařené kuře naplní účet, když chcete, aby nádobí, které neobsahuje žádný dodatečný olej ze sušení. Avšak vytěsnění tohoto volně stojícího parníku do několika kusů kuřecího masa není nutné, můžete použít hrnce a spotřebiče již ve vaší kuchyni. Jakmile vařené dušené kuře mohou být používány v křupavých salátech nebo jako nádivka pro tacos nebo burritos. Mleté dušené kuře pracují dobře v samolepkách, vejcích nebo salátových zábalech.

Získejte kuře připravené na parní lázeň. Celé kousky kuřat, například stehna nebo paličky, trvají déle na páru než plátky kuřat. Kuřecí maso s párou není obzvláště atraktivní, takže ji možná budete chtít odstranit. Kousky nakrájejte na stejné velikosti. Seďte kuře na chuť se slaninou a pepřem. Další možností je připravit surové kuře na bylinku, jako je estragon, kervil, rozmarýn nebo šalvěj. Jak se voda vaří, pára se protáhne bylinami a ochutná kuře. Neomezujte se na vodu jako kapalinu. Vyzkoušejte víno, ovocný džus nebo kuřecí vývar.

Pokud nemáte zeleninový nebo rýžový parník, nedělejte si starosti. Vytvořte vlastní parník pomocí velkého hrnce s pevným víkem. Vložte do hrnce cedník a kuřecí plátky. Hrnec by měl být naplněn dostatečným množstvím tekutiny, aby se téměř dostal až na dno cedníku, ale ne docela. Zapněte hořák pece na střední. Když se tekutina začne vařit, zakryjte víkem a ohřejte ho dolů. Kapalina by se měla sotva vařit. Pára, dokud vnitřní teplota kuřete nedosáhne 165 stupňů Fahrenheita.

Přestaňte vaši troubu pracovat na vaření kuře a uvolněte sporák pro další pokrmy. Je to tak jednoduché, jako vložení koláče nebo chladicího boxu do pekáče. Stojan udržuje kuře nahoře a ven z vody. Před vložením do trouby zakryjte pánvi hliníkovou fólií. Pokud chcete zahájit proces páře, naplňte nádobu vroucí vodou nebo kapalinou. Pokud vaše stojany nejsou dostatečně vysoké, skrčte role hliníkové fólie a položte je na stojan. Pak dát kuře na roli fólie.

Napaříme kuřata zabalená do mikrovlnně bezpečného plastového obalu a hliníkové fólie. Máte svůj výběr dvěma způsoby. Každé kousky kořeněného kuřecího masa – nohy, paličky a poloviny prsou – zakryjte těsně v plastovém obalu a potom v hliníkové fólii. Umístěte do trouby o objemu 300 F a pečte, až kuřecí maso dosáhne 165 F. Plastový obal napájí kuře ve svých šťávách. Hliníková fólie chrání plastový obal před tavením. Můžete také zabalit celé kuře a použít stejnou metodu. Druhou metodou je umístit kuře do pekáče s šálkem vody. Kryt nádoby zakryjte plastovým obalem a potom hliníkovou fólií.

Připravte kuře

Makeshift Steamer

Do trouby

Všechny zabalené