Jak používat med a skořici k léčbě podráždění pokožky

Podráždění kůže, jako je svědění kůže, je častou dermatologickou stížností. Když se pokožka vysprchuje, je tendence ji stále poškrábat. To může způsobit, že se vaše podrážděná kůže stane červená a zraněná z vašich nehtů, což může nakonec vést k kožní vyrážky. Dráždění pokožky lze léčit doma. Můžete využít mnoho léků na volném trhu. Tyto výrobky však obsahují drsné chemikálie, které mohou dále dráždit pokožku. Naštěstí můžete použít přírodní ingredience, jako je skořice a med. Tyto dvě složky obsahují uklidňující a antiseptické vlastnosti, které můžete použít k ulehčení podráždění pokožky.

Udělejte sprchu nebo postiženou pokožku umyjte teplou vodou a antibakteriálním mýdlem. Vyvarujte se čištění pokožky, abyste zabránili další infekci. Po vyčistění pokožky vyčistěte pokožku suchou čistou utěrkou.

Přidejte 3 polévkové lžíce medu a 2 polévkové lžíce skořicového prášku do čisté misky. Mícháme směs lžící, dokud se nestane pastou. Přidejte další skořicový prášek, pokud chcete silnější směs.

Šlepejte velkým množstvím směsi medu a skořice prsty a aplikujte je přímo na podrážděné oblasti pokožky. Jemně masírujte směs do pokožky krouživým pohybem, dokud se nevyschne. Nechte směs na pokožce pět minut.

Umyjte pokožku vodou a mýdlem, abyste odstranili lepivou směs. Vyčistěte pokožku po vyčistění pokožky.

Znovu použijte směs podle potřeby.