Jak říct akné z staph

Stafální infekce jsou produktem stafylokokové bakterie, která se nachází na pokožce lidí, ale může způsobit vážné zdravotní potíže, pokud se dostane pod povrch a infikuje krev. Tyto infekce mají vztah s akné, který může jít oběma způsoby – akné je někdy produktem stafální infekce, ale může také být příčinou, jestliže otevřené rány vytvořené rozbitými pupeny jsou nakaženy staph. Jedním typem stafální infekce vedoucí k akné je folikulitida, která vytváří kůži akné na kůži. Je důležité vědět, zda vaše akné je kvůli staph, aby se zabránilo infekci, než se zhorší.

Zjistěte jakékoliv akné na pokožce. Akné, které se objevuje na obličeji, je pravděpodobnější, že je výsledkem ucpaných pórů a mastné pleti, neboť se jedná o nejčastější akné. Kdekoli zjistíte akné, zkontrolujte, zda jsou zítky rozbité nebo zda se na kůži objevují červené rány. Dávejte pozor na tyto zity: je to normální, že se vylijí tekutina, hnis a krev jako tekutina, ale pokud si všimnete červených chrastí, které se nezdá, že se uzdraví, mohlo by to být známkou stafální infekce.

Zkontrolujte, zda na kůži nejsou velké, zvýšené červené rány. Ty jsou obvykle neporušené a nejčastěji se vyskytují na “horních místech” těla, jako jsou podpaží a slabiny. Pokud tyto rány prasknou, mohou být bolestivé a vylučují krev jako kapalinu. Oni se liší ve vzhledu od akné v tom, že oni nikdy vyvíjejí bílou hlavu, ale místo toho jsou vroucí podobný vada obyčejně spojená s staph.

Zjistěte, zda se vyčerpání z kůže pomáhá zmírnit tlak a snížit přítomnost akné nebo vede k šíření akné. Fluida uvolněná z akné obvykle nerozšíří akné, pokud nese stafální infekci.

Určete všechny nepřerušené hrudky, které jsou bolestivé. Hrudky způsobené akné jsou obvykle bolestivé, zatímco dokonce viry vytvořené stafii obvykle nezpůsobují bolest v počátečních stádiích, pokud nebudou vyskočeny.

Vyhledejte případné vyrážky, které se vyvíjejí kolem vašich akné. To by mohlo být variantou stafální infekce známé jako impetigo.

Navštivte lékaře, abyste si vyzkoušeli kůži, což určuje, zda máte akné nebo stafální infekci. Je důležité, abyste to učinili, jakmile vyvinete obavy, které byste mohly mít staph a mohly by vás ušetřit z dalších komplikací, bolesti nebo obojí.