Je arašídové máslo špatné pro hubnutí?

Bez ohledu na to, zda dáváte přednost krémovému nebo křupavému, může jíst arašídové máslo podporovat vaše úsilí o snížení hmotnosti. Tato kaloricky hustá rozšíření se může zdát jako dieta Buster, ale má sýrající vlastnosti, které mohou potlačit přírůstek hmotnosti. Můžete dokonce sledovat dietu “arašídového másla”, která podporuje snížení tělesné hmotnosti a lepší zdravotní stav, a přesto si pořád užívá arašídové máslo každý den. Samozřejmě, že příliš mnoho jídla způsobí, že vážíte váhu, a tím snížíte velikost porcí. Budete chybět na chuti a spokojenosti, pokud necháte arašídové máslo z vašeho plánu hubnutí. Konzultujte s dieta pro pomoc při navrhování plánu váhy, který je pro vás vhodný.

Obavy o arašídové máslo

Ztráta hmotnosti vyžaduje obvykle více cvičení a méně kalorií. To vytváří deficit kalorií, který nutí vaše tělo spálit tělesnou hmotnost pro energii. V procesu jíst méně, obvykle se vyhýbají vyšším kaloriím. Arašídové máslo s téměř 200 kalorií na 2 lžíce a 16 gramů tuku – většinou nenasycené – se zdá, že by spadalo do této kategorie. Arašidové máslo je často spárováno s potravinami, které nejsou tak příznivé pro stravu, jako je bílý chléb a želé na sendvič, nebo čokoládové lupínky nebo máslo v sušenkách. Pokud přidáte arašídové máslo jako součást nízkokalorického plánu a pokud Rozpočet na kalorie, které poskytuje, můžete jej zahrnout do stravy o snížení tělesné hmotnosti. Arašidové máslo spadá do kategorie potravin bohatých na živiny – což znamená, že dodává bohaté množství živin ve všech svých kaloriích. Článek publikovaný v článku Nutrients v roce 2010 poznamenal, že konzumace ořechů – včetně arašídů – koreluje s redukovaným výskytem koronárních onemocnění srdce a žlučových kamenů – stejně jako snižováním výskytu diabetu u žen. Arašidové máslo je pro vás v podstatě dobré a je dobré pro stravu.

Výzkum potvrzuje přínosy arašídového másla pro kontrolu hmotnosti

Rozpočet některých kalorií pro arašídové máslo je zvláště užitečné, když jste snížili svůj příjem kalorií. Arašidy vám pomohou odvrátit hlad, který je často spojován s diety. Přezkum publikovaný v čísle časopisu Journal of Nutrition z roku 2008 zjistil, že lidé mají málo přírůstek hmotnosti, když ve svých jídelních plánech zahrnují průměrné porce stromových ořechů a arašídů. Když přidáte ořechy do vaší stravy, vaše chuť k jídlu přirozeně klesá a vy kompenzujete dodatečné kalorie tím, že budete jíst méně. Pozdější studie, která vyšla v roce 2010 v britském časopise Journal of Nutrition, měla více než 100 účastníků konzumovat 56 gramů arašídů – přibližně 3 polévkové lžíce arašídového másla denně – po dobu čtyř týdnů. Vědci zjistili, že přidání arašídového másla do stravy účastníků nevedlo k přírůstku hmotnosti a pomohlo zlepšit jejich hladinu cholesterolu. “Pokud budete vyrábět kalorie v arašídovém másle v nízkokalorickém plánu, nebude to Přirozeně způsobují přírůstek hmotnosti. Studie z roku 2013 v Výzkumu výživy zjistila, že děti ve středním školním věku, které hlásily pravidelné konzumace arašídů – včetně arašídového másla – měly nižší pravděpodobnost nadváhy nebo obezity než ti, kteří pravidelně konzumovali arašídy nebo arašídové máslo. Děti, které jedí arašídové máslo nebo arašídy, také uvádějí, že jedí vyšší stravu a vykazují lepší hladinu lipidů nebo cholesterolu.

Zahrnuje arašídové máslo ke ztrátě hmotnosti

Žádné potraviny kouzelně způsobí ztrátu váhy, takže nezačněte přidávat lžíce arašídového másla do vašeho dnešního stravovacího plánu a očekávejte pokles kilo. Pokud nemáte jiné stravovací návyky tím, že snižujete velikost porcí a vybíráte chudé bílkoviny, celozrnné a čerstvé zeleniny, můžete dokonce získat libry. Místo toho použijte arašídové máslo jako alternativu k potravinám, které jsou méně výživné. Šířka vám poskytuje nenasycené tuky, bílkoviny, hořčík, vitamin E a vitamín B, niacin. Jen jedna polovina porce uvedené na džbánku – 1 polévková lžíce na 100 kalorií – počítá jako jedna unce bílkovin, podle webové stránky Choose app. Místo másla rozemlete polévkovou lžíci arašídového másla na celozrnné toasty Nebo míchat lžíci arašídového másla do horkých obilovin namísto přidání hnědého cukru. Pro občerstvení rozmíchejte arašídové máslo na tygřích nebo na jablku, namísto toho, abyste měli zpracovaný cereální tyčinku. Přidejte lžičku arašídového másla do lahvičky s banánem, mlékem a bílkovinným práškem jako náhražku jídla. Místo toho, abyste se dostali na cookie nebo čokoládový bar, užijte lžíci arašídového másla.

Výběr arašídového másla

Vyberte nejzdravější arašídové máslo tím, že se vyvarujete těch, které obsahují přidaný cukr a hydrogenované oleje. Zvolte arašídové máslo, které obsahují pouze arašídy uvedené na seznamu ingrediencí. Pokud se vyvarujete značkám, jejichž štítky uvádějí “se solí”, pomůžete udržet přívod sodíku pod kontrolou. Možná se snažíte zhubnout, ale to neznamená, že se musíte vyhýbat veškerému tuku. Nízkotučné nebo arašídové máslo s nízkým obsahem tuku často mají chuť podřadné a prostě mají více cukru nebo škrobu přidané k doplnění tuku. Jděte na opravdovou věc, abyste získali plnou výživnou hodnotu a syrový arašídový máslový přínos. Výběr organického arašídového másla je osobní volbou, ale více než 99 procent arašídových farem používá fungicid k léčbě plísní, který se běžně vyskytuje u arašídů. Pokud se vyhneme těmto druhům kontaminantů, je pro vás důležitější, organické je sázka.