Míchání voskovité kukuřice a bílkoviny

Doplňky jsou efektivní způsob, jak naplnit vaše tělo a splnit vaše denní požadavky na živiny. Dvě důležité živiny, bílkoviny a sacharidy, podporují růst svalů a energii. Voskovitý kukuřičný škrob je snadno použitelný zdroj sacharidů, který lze kombinovat s bílkovinným práškem pro výživový doplněk. Voskovou kukuřici a bílkoviny můžete předem smíchat a skladovat v hermeticky uzavřené nádobě pro pohodlné použití.

Vosková kukuřice

Voskovitý kukuřičný škrob je derivát kukuřičného škrobu s lehkou, načechranou strukturou. Je poměrně bez chuti, což vám umožňuje přidat do nápojů a smoothies bez ovlivnění chuti. Když požíváte voskovitý kukuřičný škrob, cestuje přes břicho do střeva pro rychlé vstřebávání. Sacharidy, které vosková kukuřice dodává tělu, jsou přeměněny na glykogen, který vaše svaly využívají pro energii. Po náročném tréninku, kdy jsou vaše zásoby glykogenu vyčerpány, vosková kukuřice pomáhá oživit vaše svaly rychle. V jedné 40 gramové dávce voskovitého kukuřičného škrobu můžete spotřebovat asi 38 gramů sacharidů. Přesná hodnota živin se mění podle značky.

Proteinové doplňky

Vaše svaly používají proteiny k opravě a rekonstrukci, což zvyšuje jejich sílu po cvičení. Pokaždé, když cvičíte, vytváříte malé srázy ve svalových vláknech, které vyžadují, aby se protein léčil. Pokud nebudete jíst dostatek bílkovin na podporu tohoto požadavku, může dojít ke ztrátě svalové hmoty z důvodu nedostatečných zdrojů. Bílkovinné doplňky, jako prášek syrovátkové bílkoviny a prášek kaseinu dodávají tělu asi 30 gramů bílkovin na 40 gramů. Sportovci běžně konzumují asi 1 gram bílkoviny na kilogram tělesné hmotnosti.

Míchání voskovité kukuřice a bílkovin

Míchání směsi jednoho v jednom s voskovitou kukuřicí a bílkovinami vám umožňuje odhadnout, kolik budete konzumovat s každou lopatkou. Dvě lžíce směsi dodávají Vašemu tělu jednu dávku každého doplňku. Pokud jsou vaše potřeby pro jeden doplněk vyšší než druhý, použijte směs dvě ke jedné. Pro smíchání voskovité kukuřice a bílkovin naléváme doplňky do nádoby a směs důkladně promícháme lžící. Použijte doplňky nejpozději k okamžiku vypršení platnosti uvedeného na obalu produktu.

Spotřeba

Konzumujte voskovou kukuřicí a bílkovinou smícháním doplňků s vodou v mixéru nebo ručním mixérem. Voskový kukuřičný škrob se zhroutí bez jednoho z těchto agresivních míchacích nářadí. Konzumujte nápoj co nejdříve, aby nedošlo k potopení přísad do dna. Chuť nápoje přidáním jogurtu, cukru nebo sladidel, ovoce, ovocné šťávy, mléka, arašídového másla nebo sirupů. Případně můžete vyhledat recepty, jako jsou cookies a koláče, které používají jeden nebo oba prášky. Některé recepty vyžadují úpravu, což může být náročné úkoly, které vyžadují pokus a chybu.

Chcete-li se dozvědět přesné potřeby bílkovin a sacharidů těla, promluvte s odborníkem na výživu. Takový odborník může stanovit vaše nutriční požadavky na základě věku, zdraví, svalové hmoty, úrovně aktivity a cílů v oblasti zdraví a výživy. Po obecných doporučeních obvykle neposkytuje nejlepší výsledky. Chcete-li maximalizovat využití těla voskovitých kukuřičných a proteinových doplňků, vypít nejméně 10 sklenic vody za den.

Úvahy