Problémy, které děvčata čelí při dospívání

Zvyšování duševně a fyzicky zdravé dívky může být výzvou kvůli problémům, kterým děvčata čelí při vyrůstání. Dokonce i dobře upravené dívky mají příběhy o problémech sebeúcty, šikaně a tlaku vrstevníků. Pokud se s těmito problémy nevyrovná, znají někoho, kdo má. Podle knihy Stephena Hinshawova “Triple Bind” se téměř všechny dospívající dívky cítí obrovský tlak, aby se určitým způsobem změřily na jiné.

Problémy s obrazem těla

Ve věku, kdy jsou dívky neustále konfrontovány obrazy “ideálního” těla v televizi, v časopisech a on-line, je nerealistický obraz, se kterým se porovnávají, tak blízko jako smartphony v kapsách. Tlak na dosažení dokonalého těla však nejen pochází z médií. Rodiny, vrstevníci a trenéři mohou také zhoršit problémy s obrazem těla. Rader programy, síť léčebných zařízení pro poruchy příjmu potravy, uvádí, že až 62 procent žen, gymnastů, tanečníků, potápěčů a krasokorčíků trpí neuspořádaným jídlem. Pokud vaše dcera stráví čas v prostředí, ve kterém trenéři a konkurenti hodnotí extrémní slabost, důkladně ji sledujte na známky nezdravého jídla, nadměrného cvičení a sebepoškozování.

Vzdělávací problémy

Pryč jsou dny, kdy se dívky dělaly dobře v domácí ekonomii, ale ne v matematice. Dnes se dívky cítí obrovský tlak, aby se ve škole dostali dobře a dostali se do vysoké školy. V rozhovoru s The New York Times ředitelka Newton North High School Jennifer Price říká, že vysoce výkonné dívky se často cítí nátlakem, aby začaly stavět své koleje v životě v době, kdy jsou 14. Mohli by cítit, že aby se dostali do slušné Školy, musí dělat dokonalé známky a podílet se na mnoha mimoškolních aktivitách, a to při zachování aktivního společenského života.

Seznamka a sexuální problémy

Prepubertální dívky ve věku od 8 do 10 let prožívají prudký nárůst pohlavních hormonů, které mohou způsobit jejich první rozmrznutí. Dívky často mají své první romantické vztahy v juniorské výšce, i když zatím nejsou povoleny. S vztahy přichází sexuální tlak, a dospívající sex přichází potenciální sex otázky. Ačkoli mnoho dospívajících dívek má pozitivní datování a časné sexuální zážitky, Education.com uvádí, že jedna třetina 16- až 18-letých dětí se domnívá, že sex se očekává v romantických vztazích. Dívky potřebují přesné informace o sexu a datování od raného věku a konverzace by měla probíhat, jakmile vyrostou.

Přátelství a šikanování

Zeptejte se jakékoliv dívky v Americe, co znamená “frenemy”, a ona vám pravděpodobně okamžitě poskytne odpověď – je to někdo, kdo má rád jednu minutku a nemá rád další. Pocit, že na vrstevnatém místě se svými vrstevníky není pro dívky jedinečný, ale je to způsob, jakým ženy vykořisťují kontrolu svých obětí. Podle rodičů PBS se začínají vytvářet klíčky v základní škole, když má nejlepší dívka pro dívky zásadní význam. Promyšlené dívky by mohly potřebovat pomoc při rozvíjení společenských dovedností, které vedou k přátelství, a tak jim pomohou nalézt způsoby, jak se účastnit jejich zájmů. Dívka, která ráda čte a píše, může být v příběhu psaní mimo školu lepšími kamarády než na fotbalovém hřišti nebo roztleskávačce.